• Česká internistická… || ZPRÁVY || Metabolický syndrom…
 • Česká internistická společnost ve spolupráci s Nadačním fondem české interny připravila edukační projekt s tématikou metabolického syndromu. Cílem projektu je zvýšit povědomí o metabolickém syndromu a jeho komplikacích u medicínské, ale i laické veřejnosti.

  Cílem projektu je zvýšit povědomí o metabolickém syndromu a jeho komplikacích u medicínské, ale i laické veřejnosti. Projekt je rozdělen do dvou projektových větví. První je zaměřena na lékařskou veřejnost a cílem je nejen zlepšit prevenci a diagnostiku kardiometabolických onemocnění, ale i podat informaci o moderních přístupech terapeutických, se zaměřením na nefarmakologickou i farmakologickou léčbu. Druhá větev projektu bude zaměřena na obecnou populaci. Populace by měla dostat informaci o tom, co metabolický syndrom je, jak často se vyskytuje, jaká onemocnění považujeme za kardiometabolická a jak jim lze předcházet, včas je diagnostikovat a léčit.

  Projekt byl zahájen tiskovou konferencí, která se konala 21. 6. 2017 v hotelu Jalta. Tisková zpráva je ke stažení ZDE.

  Aktuálně je ke shlédnutí první video na téma: Diabetes mellitus 2. typu coby faseta metabolického syndromu, které připravil pan profesor Milan Kvapil. Na první video navážeme dalšími videi paní profesorky Hany Rosolové a pana profesora Richarda Češky. O všech dalších aktivitách v rámci projektu Vás budeme informovat prostřednictvím newsletteru ČIS.

  Diabetes mellitus 2. typu coby faseta metabolického syndromu – ke shlédnutí ZDE
  Prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA 

   

  Metabolický syndrom v 21. století – význam MS a hypertenze – ke shlédnutí ZDE
  Prof. MUDr. Hana Rosolová, DrSc., FESC

   

  Metabolický syndrom –  definice, popis a dyslipidemie – ke shlédnutí ZDE
  Prof. MUDr. Richard Češka, CSc., FACP, FEFIM

   

  Komentáře nejsou povoleny.